Janegová: "Vieme, že to bude náročná cesta."

Už len 7 dní a pár hodín ostáva do začiatku Majstrovstiev Sveta žien.
Posledné dvojkolo Ženskej Extraligy bolo odohrané, posledné sústredenie pred odletom je takisto už minulosťou a všetká pozornosť sa teraz upriamuje na Fínsko. Konkrétne do Tampere.

Slovenskú reprezentáciu čakajú v skupine D reprezentácie Ruska, USA a Holandska. Baby sú považované za adeptky na postup a očakávania, či už zo strany fanúšikov, ale aj zo strany samotných reprezentantiek, sú vysoké.

Zastúpenie na tomto šampionáte bude mať aj náš klub. Stabilnou členkou základnej zostavy je kapitánka nitranskeho ženského tímu – Romana Janegová.
Tú sme po už spomínanom sústredení v krátkosti vyspovedali.
Romana nám prezradila na čo sa v poslednej fáze prípravy zamerali, aká je nálada v tíme a na aké sú ambície.

„Posledne sústredenie, ktoré sme mali pred blížiacimi sa MS bolo zamerané už len na doladenie nášho herného systému a na nácvik presilovej hry.
Samozrejme prebehlo ešte aj posledné fyzické testovanie hráčok, aby sa tréneri uistili, že sa nezanedbala ani kondičná príprava.

Všetci už sme pripravení a odpočítavame posledné dni do odletu :)
Stretávame sa 2.decembra v Bratislave, kde prespime a skoro ráno sa presunieme do Viedne, odkiaľ letíme priamo do Fínska.

Cieľ je jasný. Umiestniť sa lepšie ako na predchádzajúcich MS. Takže v prvej 8, ale veríme si aj na vyššie ciele a to byť v prvej 6. Vieme, že to bude náročná cesta a tak treba začať hrať zodpovedne od prvého zápasu. Sme veľmi dobrý kolektív a to nám dodáva veľkú silu.“

Sústredenia ženského tímu sa zúčastnil aj výber junioriek. Tie sa pripravujú na budúcoročné Majstrovstvá Sveta U19 v Kanade.
V tomto výbere mala Nitra až dvojnásobné zastúpenia, keď boli pozvané Michaela Žikavská spolu s Miriam Baštiovou.

Aby toho nebolo málo, na reprezentačný zraz do Serede zavítal aj tím zložený prevažne z nitrianskych hráčov, ktorý formou priateľských zápasov preveril oba celky.
Pre chalanov to tak bola ďalšia cenná skúsenosť, keď si na vlastnej koži vyskúšali aké je to hrať proti najlepším hráčkam Slovenska.

My teda pred odletom prajeme Romane a takisto celému tímu veľa šťastia, gólov a veľa úspešne zvládnutých zápasov. Dúfame, že sa im podarí minimálne naplniť spomínané očakávania a predvedú výkony, za ktoré na ne budeme môcť byť všetci hrdí .

Nitrianska hráčka, by malo nastupovať v útoku so sestrami Hudákovými, s ktorými hrala už počas kvalifikácie v Nitre, kde všetky tri hráčky podali kvalitné výkony a značnou mierou sa pričinili o postup.
Táto útočná trojica cestuje na sever Európy v dobrej forme, nakoľko sa všetkým hráčkam aktuálne darí aj v extralige.
Zadáčky zo Spišskej Novej Vsi kraľujú kanadskému bodovaniu so 72 (39+33), respektíve 53 (28+25) bodmi.
Romča sa takisto pomaly šplhá smerom hore. Počas 8 odohraných zápasov zaznamenala 20 bodov, za 13 gólov a 7 asistencii a aktuálne jej patrí 12.miesto. Až 11 bodov pritom dosiahla v posledných 3 zápasoch!

Do Fínska pocestuje aj stabilný člen realizačného tímu reprezentácie a vedúci ženského tímu Nitry – Marián Janega.
Len tesne ušla nominácia najnovšej nitrianskej akvizícii - Miroslave Kadučákovej.

Kompletnú zostavu si môžete pozrieť tu - klik. Avšak nastala jedna zmena. Zranenú Ferencovú nahradila Šárka Boľová.

Na záver ešte pripomíname, že všetky stretnutia Slovenska budeme mať možnosť sledovať aj v televízii. Vysielať ich bude RTVS.
Program zápasov základnej skupiny:
Piatok 4.december
12:30 Slovensko – Rusko

Sobota 5.december
14:00 Slovensko – USA

Nedeľa 6.decembra
10.45 Holandsko - Slovensko

Vysielané budú aj ďalšie zápasy, no ich termíny závisia od umiestnenia Sloveniek v základnej skupine.
O priebehu Majstrovstiev Sveta Vás, samozrejme, na našej stránke budeme informovať.

foto: archív Romany Janegovej

 

26.11.2015 17:05:00
Diskuse k tématu
AArrolvilicids  |  12.08.2017
Others is capable of a bigger harder erection but cannot maintain it during sexual intercourse. Once you discover the very best natural treatments, it is possible to once more have full charge of your sexual pleasures.
Vaše jméno
Text příspěvku
Bezpečnostní kód' '
Opište bezpečnostní kód
 

ŠK Slávia SPU DFA Nitra,  Nábrežie mládeže 1 ,  949 01  Nitra,  IČ: 379 64 323,  TEL:

Využíváme systém internetový obchod BINARGON® BINARGON s.r.o.  Predáváme pomocí Elektronického obchodu BINARGON® BINARGON s.r.o. K dispozici je i kompletní mapa webu: sitemap