Náročný víkend v ženskej extralige

Počas víkendu odohrali ženy dva zápasy, ktoré skončili na prvý pohľad nelichotivými výsledkami – 4:13 s Nemšovou a 1:10 s Pruským.
Poďme sa však pozrieť, ako tieto zápasy zhodnotili samotní členovia tímu.
Vedúci tímu Marcel Liko poskytol nasledovný sumár oboch stretnutí:

V sobotu sme na domácej palubovke nastúpili proti súperovi z Nemšovej, žiaľ, nie v plnej zostave.
Premiérovo sa však v tejto sezóne predstavila staronová posila, obrankyňa Erika Nagyová. “Erža” nesklamala a od prvej minúty podávala spoľahlivé výkony v defenzíve tak, ako sa od nej očakávalo.
Ďalej sa predstavila nová posila do zadných radov, Ingrid Daubnerová, ktorá do Nitry prestúpila z Banskej Bystrice.

Do zápasu lepšie vstúpil hosťujúce hráčky, ktoré v 6.minúte viedli už o 2 góly.
Nitra si otvorila gólový účet v 8. minúte po tom, čo sa dokázala presadiť skúsená útočníčka Petra Kňažková, ktorá zužitkovala nahrávku od Daubnerovej a znížila na 1:2.
Do prestávky sa však radovali už len hráčky Nemšovej a do šatní sa odchádzalo za stavu 1:4.

V 2. tretine chceli dievčatá zlepšiť najmä defenzívnu činnosť a taktiež sa pokúsiť zmazať gólové manko. Žiaľ, veľa vecí im nevychádzalo podľa predstáv.
Mužstvo ale podržala brankárka Peťa Hačková a aj jej zásluhov skončilo prostredné dejstvo len 0:3.

V záverečnej časti zápasu chceli domáce hráčky zápas aspoň zdramatizovať a znížiť rozdiel gólov, čo sa zo začiaku aj darilo.
Mladučká útočníčka Viki Paldanová dostala loptičku za chrbát gólmanky súperiek hneď dvakrát po sebe v druhej a ôsmej minúte. Na oba presné zásahy jej nahrávala Kňažková.
O necelú minútu na to znižovala na 4:8 Veronika Bodorová, ktorá si vo svojom druhom zápase otvorila gólový účet v ženskej extralige.
Nemšová si však zápas dokázali ustrážiť a na svoje konto si pripísali víťazstvo pomerom 4:13.

V nedeľu ženy vycestovali do Dubnice nad Váhom, kde ich čakal zápas na palubovke ŠK 98 Pruské, ktoré je lídrom tabuľky žien. Hoci išlo i silného súpera, dievčatá rozhodne neprišli “betónovať” a brániť od prvej do šesťdesiatej minúty.
Do zápasu nastúpili s cieľom potrápiť súpera, zdokonaliť sa v herných a obranných činnostiach a získať nové skúsenosti, ktoré ako mladý tím využijú v ďalších stretnutiach.
Rovnako ako v sobotu, aj v nedeľu bolo pár “ospravedlneniek” a tak zostava zahŕňala iba 10 hráčok a brankárku.

Prvú tretinu gólovo otvorili domáce hráčky, no z našej strany prišla odpoveď už po 30 sekundách, keď po výbornej prihrávke Pintérovej vyrovnala Bodorová.
Nanešťastie odvtedy loptičky pribúdali už len v nitrianskej “svätyni” a Pruské nám postupne nastrieľalo desiatku.

Dievčatá však aj napriek tomu postupom zápasu svoju hru zlepšovali. Začali medzi sebou komunikovať na striedačke aj na palubovke a taktiež pekne kombinovať.
Za spomenutie opäť stojí aj výkon našej brankárky Peti Hačkovej. Tá čelila až 44 strelám, z ktorých úspešne zastavila 34.

A čo hovoria na zápasy samotné hráčky? Hodnotenie sobotného zápasu od Moniky Pinterovej:

Na zápas sme sa tešili, pretože to bol druhý zápas, čo znamená ďalší priestor na aplikovanie natrénovaného postavenia, útoku a obrany.
Niektoré hračky si vyskúšali posty, na ktorých nikdy nehrali. Zo začiatku to išlo ťažšie, ale pomaly sme sa spolu do toho dostávali.

Pozitívne hodnotím konečne našu komunikáciu, či už na ihrisku alebo na striedačke a snahu chcieť dotiahnuť zápas do čo najlepšieho výsledku.
Darilo sa nám, no v tretej tretine sme dostali opakujúce sa rýchle góly.
Tie padali najmä kvôli chybám v obrane, v ktorej je naším kameňom úrazu preberanie hráčok. Góly padali do prakticky prázdnej bránky po rýchlych krížnych prihrávkach. Samozrejme, útoku chýbalo aj trochu šťastia na vyrovnanejšie skóre.

Určite sme si zo zápasu zobrali veľa, vieme na čom musíme viac pracovať a trénovať.
Sme nový tím, takže naše začiatky sú ťažšie. Stále sa zohrávame a zvykáme si na seba.
Verím, že časom a hlavne drinou na tréningoch spolu dosiahneme oveľa viac a zo zápasov si budeme odnášať aj zaslúžené body.

A do tretice - hodnotenie nedeľňajšieho zápasu od Veroniky Bodorovej:

Do zápasu s vicemajstrom Pruským sme nastúpili v oklieštenej zostave 10+1.
Našim cieľom v tomto zápase bolo najmä nacvičiť si herný systém. Snažili sme sa splniť pokyny, ktoré nám boli povedané.
Strelili sme žiaľ len jeden gól, ale celkovo hodnotím zápas lepšie ako predchádzajúce, či už herne alebo tímovo.
Veríme, že sa nám v nasledujúcich zápasoch podarí získať body.
Treba uznať, že súper nás prestrieľal vysoko, ale tu by som chcela vyzdvihnúť našu brankárku Petru Hačkovú, ktorá nás veľmi podržala a v niektorých momentoch vytiahla perfektné zákroky.