Šarvátka, 3 hat-tricky, či vyrovnaný súboj s favoritom

Na svoje úvodné dvojkolo vycestovali naši dorastenci do neďalekých Topoľčian, kde ich čakali zápasy proti tímom FBC Páv Piešťany a 1.FBC Florbal Trenčín.

FBC Páv Piešťany – DFA Nitra 7:12 (2:6, 0:4, 5:2)

Zlé vybavenie a následný 2minutový trest hneď na začiatku zápasu ponúkol Piešťanom skvelú príležitosť pre vstup do zápasu. Tú aj využili, čím sa dostali na koňa a v 6.minúte viedli už 2:0.
Odpoveď však prišla takmer okamžite.
Po 21 sekundách totižto skóroval kapitán tímu Filip Vašš a zavelil na obrat. Ďalšie góly na seba nenechali dlho čakať a už o necelé 3 minúty bolo 2:3.
Dvoma presnými zásahmi sa blysol Adam Smida.
Chalani sa následne dostali do hernej pohody, začali hrať s väčšou rozvahou a do prestávky sa dokázali presadiť ešte 3krát.
Adam zavŕšil svoj hat-trick a dva góly pridal najmladší hráč na súpiske - Vlado Lacena.

V prostrednej časti sa hra vyrovnala.
Nitrania sa snažili kontrolovať priebeh zápasu a držať súpera na jeho polovici. Piešťany však úspešne bránili a niekoľkokrát pohrozili aj v útoku.
Na presný zásah sa čakalo až do 13tej minúty, kedy sa opäť spustil gólový uragán Nitry.
V rozpätí 13 až 16 minúty sa totiž presadil 2 x Smida, Lacena zkompletizoval svoj hat-trick po využitej presilovke a gól pridal aj Martiška.

Posledná dvadsaťminútovka začala nervózne.
Piešťany už v závere 2.tretiny začali hrať tvrdo a v niektorých momentoch až na hranici pravidiel. Nanešťastie niekoľkí naši dorastenci sa nechali vyprovokovať, čo vyústilo k menšej šarvátke na ihrisku.
Rozhodcovia udelil po jednej červenej karte na oboch stranách. Emócie mierne opadli a zvyšok zápasu sa dohrával v relatívne pokojnom duchu.
Chalanom sa podarilo pridať ďalšie 2 presné zásahy a v zápase tak viedli už rozdielom 10 gólov.
Nevedno, či sa s týmto výsledok uspokojili, no Piešťany ukázali, že zápas ešte nevzdali a do záverečnej sirény sa im vďaka 5 streleným gólom podarilo aspoň zdramatizovať.

Góly Nitra: Smida 5 (Lacena 2, - 2, Hrebeňák), Lacena 3 (Hrebeňák, Vašš, -), Vašš 2 (Mihalčák, Kormančík F.), Martiška (Vašš), Hamza (Vašš)

1.FBC Florbal Trenčín – DFA Nitra 7:4 (1:0, 0:2, 6:2)

V druhom zápase čakala dorastencov náročnejšia úloha. Chalani totiž museli bojovať nielen proti Trenčanom, ale aj sami so sebou, keďže úvodné buly tohto stretnutia bolo odpískané len 15 minút po skončení zápasu proti Piešťanom.

Všetci však vedeli, čo majú pred sebou a do zápasu nevybehli.
Práve naopak, snažili sa rozložiť si svoje sily čo najlepšie.
Hoci mal Trenčín v zápase prevahu, cez našich zodpovedne brániacich hráčov sa im presadzovalo len ťažko.
1.gól padol až v 17tej minúte a žiaľ, radovali sa hráči FBC.

Počas prestávky bolo najdôležitejšie, aby sa chalani navzájom povzbudili a nenechali znechutiť inkasovaným gólom.
To sa im nakoniec aj podarilo. Štandardnú situáciu z nebezpečnej pozície využil po rozohrávke od Filipa Vašša Adam Smida.
Rovnaká dvojica sa podieľala aj na druhom góle, z ktorého sa radovali už o necelých 30 sekúnd neskôr.
Zápas tak razom nabral nový rozmer.
Súper chcel samozrejme čo najskôr vyrovnať, no zodpovedná defenzíva našich hráčov opäť úradovala a výsledok sa už do konca tretiny nemenil.

V 3.tretine však stihlo ubehnúť len 30 sekúnd a stav bol opäť vyrovnaný.
Misky váh na svoju stranu naklonili Trenčania v 3.minúte, keď sa opäť dostali do vedenia.
Na tento gól ešte Nitrania dokázali odpovedať a vyrovnať, no v záverečnej desaťminútovke už sily dochádzali a tlaku Trenčanov nakoniec podľahli.
Konečný výsledok 7:4.
Aj napriek prehre sa však za výkon na ihrisku dorastenci rozhodne hanbiť nemusia

Góly Nitra: Smida 3 (Vašš 2, Mihalčák), Lacena (Mihalčák)

Zostava Nitra: Kormančík J. - Vašš (C), Kotúč, Hamza, Martiška, Smida, Kormančík F., Hrebeňák, Jančo, Múdry, Lacena, Mihalčák

Kapitán tímu, Filip Vašš, sezónu vidí optimisticky:
“Chalani si rozumieme, sme dobrá partia, na zápasoch komunikujeme a pomáhame si. Vždy sa snažíme podať čo najlepší výkon.“

Na čo sa musia zamerať pred ďalšími zápasmi? Filip v tom má jasno.
“Hráme veľa v útoku, ale máme problémy s prechodom z obrany do útoku. Na tréningoch na tom ale budeme naďalej pracovať a snažiť sa zlepšiť to!
Góly padajú niekedy po peknom sóle, ale väčšinou sa snažíme hrať kolektívne a vypracovávame si pekne akcie a šance na góly."

Na záver sa už len v krátkosti vyjadril smerom k zápasu proti Trenčínu.
“Keby si šetríme sily v prvom zápase možno by to dopadlo lepšie. Podľa mňa sme na nich mali, ale nevadí. Nabudúce to snáď vyjde!“