Starší žiaci odštartovali sezónu dvojkolom v Púchove

Sezóna začala začala už aj pre našich starších žiakov. Tí na svoje úvodné dvojkolo vycestovali do Púchova, kde ich čakali tímy FBK Fair Levice a ŠK Victory Stars Nová Dubnica

DFA Nitra - FBK Fair Levice 13:0 (6:0, 5:0, 2:0)

V tomto zápase stavil súper už od začiatku predovšetkým na defenzívu, no naši hráči mali úplne iné plány. Hneď na začiatku ich jasne načrtol kapitán Vlado Lacena, ktorý otvoril skóre zápasu a zavelil do útoku.
Chalani predviedli viacero parádnych akcií, ktorými potešili oko nejedného diváka a do šatní sa išlo za stavu 6:0.

Aj štart do druhej tretiny vyšiel našim na výbornú. Hneď v úvodných minútach sa im v rozpätí 60 sekúnd podarilo skórovať 4krát.
Stav 10:0 jasne vypovedal o priebehu hry. Chalani mali navrch vo všetkých aspektoch hry a víťazstvo si pohodlne ustrážili.
Po záverečnom hvizde svietilo na tabuli skóre 13:0.

DFA Nitra - ŠK Victory Stars Nová Dubnica 11:4 (4:1, 3:1, 4:2)

Na vydýchanie po víťaznom zápase mali chalani len pár minút. Čakal ich totižto zápas s Novou Dubnicou, ktorá taktiež vyhrala svoj úvodný zápas a na víťaznej vlne sa chcela udržať.

To potvrdili hneď od začiatku, keď našim hráčom nechceli nechať ani kúsok voľného miesta. Vysokým napádaním im značne komplikovali rozohrávku, čoho výsledkom bol aj otvárací gól stretnutia.
Nitrančania sa však dokázali rýchlo spamätať a po úvodnej “oťukávačke“ chopili opraty stretnutia do svojich rúk. Podobne ako v prvom zápase aj tentokrát stačilo 60 sekúnd. Počas nich museli Dubničania vyťahovať loptu z brány hneď 3krát a základy nášho druhého víťazstva boli položené.

Tento moment sa nakoniec ukázal byť rozhodujúci.
Po ďalších troch inkasovaných góloch ešte Dubničania skúšali využiť oddychový čas a pokúsiť sa zvrátiť priebeh zápasu, no na našich chalanov recept jednoducho nenašli. A keďže tí boli pri chuti a nepoľavili, súpera nakoniec zdolali 11:4!

Úvodné dvojkolo tak zvládli starší žiaci na výbornú. 6 bodov za 2 výhry a celkové skóre 24:4 je rozhodne skvelým štartom do sezóny.
To nám potvrdil aj samotný tréner Marián Balog.

Prvý zápas bol jednoznačne v našej réžii, chlapcom nemám čo vytknúť. Hráčov som neustále nabádal aby hrali svoju hru, keďže sme si dali za cieľ ukončiť zápas čo najskôr (pozn. pri 15 gólovom rozdiele sa zápas ukončí) a to z dôvodu, že nás hneď po tomto zápase čakal už nabudený súper z Dubnice.
To sa nám žiaľ nepodarilo, no skóre je to pekné.
Druhý zápas sme začali opatrne,no trošku sme zostali zaskočení úvodným tlakom súpera. Potešil ma fakt, že aj napriek prvému inkasovanému hráči rýchlo prečítali svojho súpera a umnou hrou sa začali presadzovať. Rozhodujúcim okamihom bola deviata minúta prvej tretiny, počas ktorej sme strelili tri góly, čím sme dokonale zaskočili súpera. Hráči dostali doslova krídla, čoho dôkazom je aj výsledok zápasu.
Naozaj musím vyzdvihnúť kolektívny výkon, všetci hráči splnili to, čo sme si povedali v šatni.

Samozrejme, ešte máme čo zlepšovať, verím však, že sme na správnej ceste.