Štefanský turnaj 2016

Už tradične, s blížiacim sa koncom roka, sa na 2. sviatok vianočný zišli priaznivci florbalu z Nitry a okolia, aby sa zúčastnili v poradí 8. ročníka Štefanského turnaja vo florbale.
Po minuloročnom hosťovaní v hale Olympia sa tento rok, za podpory vedenia SPU i  mesta Nitra, turnaj opäť vrátil na domovskú pôdu do Športovej haly SPU.

Turnaja sa nakoniec zúčastnilo len 9 mužstiev, nakoľko jedno mužstvo sa na poslednú chvíľu odhlásilo.
Tímy boli zložené z tradičných, ale aj nových účastníčok a účastníkov, pričom sa zväčša jednalo o hráčov z Nitry ale aj okolia, či študentov vysokých škôl študujúcich v Nitre.
Na zložení tímov sa prejavila aj popularita florbalu u mladšej generácie, keď sa turnaja zúčastňuje stále viac hráčov a tímov z tejto kategórie.

Turnaj sa ako obvykle hral systémom každý s každým v dvoch skupinách, pričom z každej postupovali štyri tímy do playoff.
Napriek predošlým štedrým sviatkom a blížiacim sa večerným oslavám, mali zápasy kvalitné tempo a nasadenie. Do playoff sa napokon neprebojovalo mužstvo FCB, ktoré doplatilo na časté vylúčenia a viaceré nepremenené šance ale aj to, že body strácalo v posledných sekundách zápasov.
Len tesne ušla účasť v semifinále tímu Aaaaahoyte, zloženom najmä z hokejbalistov, keď v štvrťfinále s tímom Hnojári, po remíze 3:3 v riadnom hracom čase, prehrali na nájazdy.
Cez štvrťfinále neprešlo ani sympatické zmiešané mužstvo chlapcov a dievčat The one, ale ani tradičný účastník Objav mlieko, či mladý a bojovný tím Panther army, hoci tento tím do semifinále postupoval zo základnej skupiny z 1.miesta.
Naproti tomu víťaz druhej skupiny, tím II.Székesfehérvár svoje postavenie potvrdil a prebojoval sa až do finále.
Mužstvo Hnojári, zložené prevažné zo študentov SPU, využilo domácu pôdu a hoci v semifinále podľahlo II.Székesfehérvár tesne 3:4, v boji o 3.miesto nezaváhalo a porazilo tím Orange stars 8:4.
Víťazom turnaja sa stalo mužstvo Team Romanka, pod vedením skúsenej reprezentantky Romanky Janegovej, pričom forma tohto mužstva postupne gradovala a to najmä po tom, čo sa k tímu pripojil aj Lubo Klosík. Team Romanka porazil vo finále II.Székesfehérvár 7:3.

Športový klub SLÁVIA SPU DFA NITRA, týmto vyslovuje úprimnú vďaku všetkým hráčom i fanúšikom, ktorí sa turnaja zúčastnili ale aj všetkým, ktorí pomohli tento turnaj zorganizovať a už teraz sa tešíme na ďalší ročník!

 

Foto s galerií

30.12.2016 20:45:00
Diskuse k tématu
Vaše jméno
Text příspěvku
Bezpečnostní kód' '
Opište bezpečnostní kód
 

ŠK Slávia SPU DFA Nitra,  Nábrežie mládeže 1 ,  949 01  Nitra,  IČ: 379 64 323,  TEL:

Využíváme systém internetový obchod BINARGON® BINARGON s.r.o.  Predáváme pomocí Elektronického obchodu BINARGON® BINARGON s.r.o. K dispozici je i kompletní mapa webu: sitemap