Tím mužov sa vracia na scénu

Po ročnej prestávke sa na scénu opäť vracia mužský tím DFA Nitra.
Vďaka za to patrí nášmu vedúckovi Marošovi Migovi, ktorý sa o to pričinil nemalou mierou.
Práve on má totiž pod taktovkou skupinu zloženú prevažne z nových hráčov, doplnenú nájdenými mladíkmi, ktorý majú v pláne oprášiť zašlú slávu nášho klubu v tejto kategórii.

Začať však musia od nuly, čo v tomto prípade znamená v 2.regionálnej lige – západ.
V tejto kategórií sa celkovo nachádza 6 tímov, vrátane toho nášho. Menovite sú to ICE Players Sereď, Dragons Hlohovec, FBC Červeník Leopoldov, FbO Sršne Prievidza a Bčko prvoligistov FBC 11 Trnava.

V úvodom dvojkole, organizovanom v Seredi, čakal na mužov domáci celok a tím FBC Červeník Leopoldov.

ICE Players Sereď – DFA Nitra 4:8 (0:1, 3:4, 1:3)

Úvodný a zároveň najdramatickejší zápas tohto kola začal z oboch strán opatrne. Ani jeden z celkov nevedel, čo môže od súpera očakávať a nechcel riskovať prvý inkasovaný gól.
Ten nakoniec padol v 9.minúte a do vedenia dostal práve našich hráčov. Gól však padol aj s prispením šťasteny, keďže sa do brány odrazil od jedného z domácich.
To hráčov Serede nakoplo a skóre zápasu chceli čo najskôr vyrovnať.
Hoci až do prestávky mali z hry viac práve oni, brankár Adrián Migo za sebou zatiahol roletu a niekoľkými výbornými zákrokmi sa postaral o to, aby vedenie ostalo na strane Nitry.

Už po 16 sekundách 2.tretiny sa však Seredi podarilo vyrovnať a mohlo sa začínať odznova.
Chalani sa týmto gólom ale nenechali rozhodiť a už po 36 sekundách sa podarilo presadiť Rasťovi Mištíkovi. O minútu na to sa presadil navrátilec Marek Šedivý a Nitra razom viedla 3:1. Na 4:1 zvyšoval v 6.minúte Šimon Grznár.
Sereďčanom sa síce podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu, no po asistencií od Adriána Miga sa presadil kapitán Filip Vašš a do šatní sa išlo za stavu 5:3.

Do záverečnej tretiny nastúpilo naše mužstvo s jasnou úlohou. Poctivo brániť. To sa im aj podarilo. Za stavu 6:4 súper nevyužil presilovú hru a po góloch Janča a Mištíka sa mohli chalani radovať z prvého víťazstva v sezóne.

Góly Nitra: Mištík 2 (Laktiš, -), Šedivý 2 (-, Smida), Grznár (Boďo), Vašš (Migo), Jančo (Vašš) + vlastný gól Sereď

FBC Červeník Leopoldov - DFA Nitra 0:21 (0:5, 0:4, 0:12)

Druhý zápas sa niesol v jasnej réžii našich hráčov. Výkon súpera bol poznačený aj obmedzeným počtom hráčov, keďže na zápas ich pricestovalo len 8 (vrátane brankára).
Chalani sa však rozhodli, že nič nepodcenia a k zápasu pristúpili zodpovedne. Súperovi nedávali príliš priestoru v rozohrávke a postupne ich začali prevyšovať vo všetkých herných činnostiach. Gólostroj sa zastavil až na čísle 21!

Góly Nitra: Smida 7 (Šedivý 3, Mištík, Vašš, Šiko, -) ,Vašš 6 (Šedivý 3, Smida, Šiko, -), Šramko 4 (Laktiš, Boďo, 2 x -), Šedivý 2 (Smida, Boďo), Boďo (-), Grznár (Vašš)

Po zápasoch sme vyspovedali Mareka Šedivého.
"Som rád, že som sa po ročnom hosťovaní v Topoľčanoch opäť vrátil do svojho materského klubu. Výkon tímu hodnotím pozitívne. Všetci sme v zápasoch nechali maximum.
Veľa chalanov je tu nových a zohratosť tímu nebola úplne ideálna, ale verím, že sa dokážu rýchlo adaptovať.
S chalanmi v mojej formácií sa poznám už z predchádzajúceho pôsobenia v Nitre (pozn. v útoku hral spolu s Filipom Vaššom a Adamom Smidom) a myslím, že sme si sadli super.

V prvom zápase sa ukázalo, že ešte máme na čom pracovať, no tím dodržiaval pokyny trénera a nakoniec sme ho dotiahli do víťazného konca.
V druhom zápase bolo jedinou otázkou to, akým rozdielom vyhráme, keďže sme celý zápas diktovali tempo hry a súper pricestoval v malom počte.
Samozrejme sme radi za dnešné víťazstvá a plný bodový zisk."

Úvodné dvojkolo tak vyšlo na výbornú - 6 bodov a skóre 29:4!
Bodovalo až 11 z 13 hráčov nášho tímu.
3 z nich zaznamenali dokonca 10 bodov - Vašš a Smida 7+3, Šedivý 4+6. Bod si pripísal dokonca aj náš brankár, Adrián Migo, ktorému zároveň gratulujeme k čistému kontu!