Ženská extraliga začala!

Počas uplynulého víkendu sa opäť rozbehol kolotoč extraligy žien. Narozdiel od väčšiny celkov čakal na naše hráčky len jeden zápas a to proti tradičnému súperovi, Hurikán Bratislava, ktorému máme po minulej sezóne čo vracať.

iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – DFA Nitra 9:3 (4:1, 4:1, 1:1)

Úvodná tretina však zo strany hosťujúcich hráčok nebola ideálna.
Hoci sa až do 10.minúty hralo bez gólov, v tej 12. už na ukazovateli skóre svietil stav 3:0.
Inkasovaný gól rozhodil pozornosť našej obrany, čo Hurikán využil a rýchlo sa dostal na koňa.
Odpoveď prišla až z hokejky Peti Kňažkovej v 16.minúte.
Pred prestávkou sa však radovali ešte raz aj domáce hráčky po tom, čo využili presilovú hru.

Do 2.tretiny nastupovali hráčky Nitry s odhodlaním zvrátiť stav zápasu, čo bolo vidieť na ich bojovnosti. Gól v úvodných minútach bol dobrým znamením.
Domáci však odpovedali takmer okamžite a dvoma rýchlymi gólmi dali najavo, že zápas zo svojich rúk pustiť neplánujú. Žiaľ, v zvyšnej časti tejto dvadsaťminútovky pridali ešte 2 góly, na čo naše baby nenašli odpoveď a do kabín sa šlo za stavu 8:2.

Aj keď sa zdalo, že ku koncu 2.tretiny už Nitranky so súperom nestíhajú, v záverečnej pasáži predviedli najlepší výkon.
Na zdramatizovanie zápasu to však nestačilo. Oba tímy pridali po jednom góle a rozišli sa po výsledku 9:3.

Po úvodnom kole je teda nad čím premýšľať.
Podľa slov realizačného tímu bude treba zapracovať najmä a obrannej činnosti a následnom prechode do útočného pásma.

Aby sme to však uzavreli na pozitívnej vlne. Za zmienku stojí výkon našej brankárky Peti Hačkovej, ktorá aj napriek 9 inkasovaným gólom podala dobrý výkon. Na svoje konto si pripísala až 32 úspešných zákrokov!
V dobrom svetla sa ukázala taktiež jej menovkyňa a “staro-nová“ posila tímu – Peťa Kňažková, ktorá sa bodovo podieľala na všetkých 3 góloch tímu. Dva strelila a na jeden nahrala.

O 2 týždne čaká ženy 3., respektíve 4. kolo, v ktorom si sily zmerajú s tímami Nemšovej a Pruského.
7.10. 2017 o 17:30 – NTS FK – ZŠ Nemšová; Mestská športová hala Klokočina
8.10. 2017 o 14:00 – ŠK 98 Pruské; Dubnica nad Váhom